17 °C

PTT yurt dışında şirket kurabilecek

PTT, Genel Kurulu tarafından kararlaştırılmak koşuluyla yurt içinde veya dışında şirket kurabilecek, kurulmuş şirketlerle ortaklık yapabilecek.

PTT yurt dışında şirket kurabilecek

 Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Anonim Şirketi, yurt içinde ve dışında şirket kurabilecek ya da kurulmuş şirketlere ortak olabilecek.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre şirket, Genel Kurulu tarafından kararlaştırılmak koşuluyla, yurt içinde veya dışında şirket kurabilecek, kurulmuş şirketlerle ortaklık yapabilecek.

Yurt dışında faaliyet gösterecek şirketlerin kurulması, buna ilişkin esas sözleşmenin ilgili ülkenin mevzuatı dikkate alınarak PTT AŞ Yönetim Kurulu tarafından hazırlanması sonrasında Genel Kurul kararıyla gerçekleştirilecek.

Ayrıca, yurt dışında kurulmuş şirketlere hissedar olunması da buna yönelik hazırlanacak anlaşmanın Genel Kurul tarafından uygun bulunmasına dair kararla yapılabilecek.

PTT AŞ, yurt dışında kurulacak ya da hissedar olunacak şirketlere ilgili yatırımların devamlılığını sağlamak amacıyla 50 milyon dolar tutarına kadar nakdi bedeli yurt dışında tutabilecek.

Kaynak: AA

Yorumlar

  • Yaman altay Th y gibi stratejik bir kurumdur PTT o eski hantal bir ev telefon bağlanması 1 yıl bulurken asıl işi kargodur aslında PTT demek kervandır ipek yoludur ticaret tir ihracattır katma değerdir ülkeye tabi yapabilene bunu en iyi ALMANYA yapıyor DHL ile BU İŞİ Türkiye lojistik halletmeye mecburdur yoksa küçülür hatta yurt dışında ülkelerde birebir çarsi pazar Mağazalar gezelim ptt kargo tanıtalım siparişlerini alalım Türkiye hiç bir şey yapmadan 1 trilyon $ giden bir ülke birde sahada olup Girişimcilik olursa Avrupa da kimmiş yaa bizde herşey var 4 mevsim sosyalbağ Çalışkan insanlar iyi yöneticiler yok sahada olacak ofiste değil ofisten yönetim olmaz pazarda sokakta üretim yerinde analiz Gözlem fikir almalı

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.