5 °C

"Yiyeni aramızda barındırmayacağız"

Tahsis edeilen kaynakların nasıl kullanıldığını takip ettiklerini söyleyen Başbakan Erdoğan, yapılan haberleri eleştirdi

"Yiyeni aramızda barındırmayacağız"

 

 

RİZE - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şehirlere kaynak ayırdık, kurumlar, bu kaynağı nasıl kullanırsa kullansın gibi bir yönetim düşüncemiz olmadı, takip ettik, kovaladık verdiğimizi nerede? Nasıl harcıyor? Bunu gerek şahsım, gerek Bakan arkadaşlarım, gerek  Milletvekili arkadaşlarım hep birlikte takip ettik. Zira tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve yedirmeyeceğiz, ha aksi varsa, yiyeni varsa onu da aramızda barındırmayacağız, bunun için de her beraber otokontrolümüzü yapacağız" dedi.

Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesi'nde düzenlenen AK Parti İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada  Türkiye'nin uzun yıllardan sonra yeniden güçlü bir siyaset ortaya çıkardığını ifade ederek, "Halkın iradesini temsil eden, milli iradeye yaslanan AK Parti kadroları partizanlık yapmadı, AK Parti popülizm tuzağına düşmedi, AK Parti aldatan ve aldanan bir yönetim anlayışı sergilemedi. Bu anlayış sayesinde Türkiye kendi imkan ve kaynaklarına sahip çıktı. Bizim iktidarımızda Ankara, çözümsüzlüğün adresi değil, çözümün adresi olmuştur. Mafyalar bu dönemde çökmeye başlamıştır, çeteler bu dönmede çökmeye başlamıştır"diye konuştu.

Erdoğan, "Özel sektörle birlikte bu ülkeyi nasıl kalkındırırız diye düşünüyor çözüm üretiyoruz, Türkiye'yi masa başından yönetmiyoruz, Türkiye'yi kapalı kapılar ardından yönetmiyoruz, Türkiye'yi halkımızla beraber, sizlerle beraber yönetiyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan ifadeler ana başlıklarıyla şöyle:

"Boğazlardan geçen gemiler... Montrö Sözleşmesi'ne göre, anlaşmasına göre yapılması gereken neyse, o yapılmaktadır. Biz, anlaşmalar neyse bu anlaşmalara herkesin sadık kalmasını isteriz."

"Artık Türkiye'de duruşu olan bir hükümet var. Dik duran ama dikleşmeyen bir türkiye cumhuriyeti hükümeti var."

"Bu milletin onuruyla kimseyi oynatmayız. Milletimizin başını öne asla eğdirmeyiz. Öyle gazetelerde siyasi rant elde etmek için bu tür başlıkları atanlar da lütfen bu ülkenin itibarına gölge düşürmesinler."

"Televizyon haberlerinde milletimizin onuruyla oynayacak haberler lütfen yapılmasın. Buna da dikkat edin. Bunlar hiç bir zaman ne o televizyon kanallarına, ne de o gazetelerin köşe yazarlarına hiç bir şey kazandırmaz."

"Bakıyoruz ki, destek olacakları yerde köstek olma gayretleri var. Ne yaptığımızı, ne ettiğimizi kalk ilgili bakanlıklarımızdan öğren. Bilmiyorsun madem öğren. Ondan sonra haberi yapacaksan yap. Aleyhte bir haber yapılıyor diye onun üzerine atlama."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap