Samsun İnşaat Fuarı yarın başlayacak

Tarihi Kentler Birliği başkan ve üyeleri 2. Samsun İnşaat Fuarı 2016'da bir araya gelecek.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Samsun'da yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz ve teknolojileri alanında faaliyet gösteren firma ve markaların katımıyla gerçekleşecek 2. Samsun İnşaat Fuarı 2016, kapılarını yarın açacak.

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Cihat Alagöz, düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart-3 Nisan'da gerçekleştirilecek fuarla ilgi bilgi verdi.

İnşaat fuarının, bu yıl kentte düzenledikleri 3'üncü fuar olduğunu anımsatan Alagöz, kitap ve mobilya fuarının başarılı şekilde gerçekleştiğini, aynı başarıyı bu fuardan da beklediklerini söyledi.

Samsun'un önemsedikleri fuar merkezlerinden biri olduğunu vurgulayan Alagöz, "Samsun'da 1,5 yıl önce başladığımız fuarcılık faaliyetlerimiz çok başarılı şekilde devam etmekte. 2016'nın ilk 3 ayı içerisinde üçüncü fuarımız olan 2. Samsun İnşaat Fuarı ile tabiri caizse üçte üç yapma hedefi içerisindeyiz. Bu fuarımız geçen yılki inşaat fuarına nazaran yüzde 27 büyüdü." dedi.

Tarihi Kentler Birliği başkan ve üyeleri fuarda bir araya gelecek

Fuara Tarihi Kentler Birliği Başkanı ile 250 civarında belediye başkanının da katılacağını bildiren Alagöz, "Fuar kapsamında tarihi ve kentsel kültürel mirasın korunmasına yönelik özel bölüm organize ettik. Burada tarihi varlıklarını korumaya ve restore etmeye yönelik başarılı çalışmalar yapmış belediyelerimiz, bununla ilgili bilgi alışverişinde, deneyim paylaşımında bulunacak. Bu da inşaat fuarı katılımcısı olan firmalarımızdan restorasyon konusuna ilgi duyanların yeni bir perspektif kazanmalarını sağlayacak." diye konuştu.

Fuara yerli ve yabancı iş adamları davet edildi

Fuara yurt içi ve yurt dışından katılım olması için çalışma yaptıklarını anlatan Alagöz, "Türkiye'nin dört bir tarafından binlerce ziyaretçinin gelmesiyle ilgili önemli organizasyonlara imza attık. Yurt dışından da önemli misafirlerimiz olacak. Tunus, Gürcistan, Ürdün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan'dan fuarımıza ziyaretçilerimiz gelecek. TÜYAP yurt dışı ofislerimiz kanalıyla yaptığımız organizasyonlar çerçevesinde yabancı iş adamı heyetlerine de Samsun'da ev sahipliği yapacağız." dedi. 

Alagöz, söz konusu fuarların Samsun başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi'nin ticaretinin artmasının yanı sıra turizm ve kültürel açıdan tanıtılmasına da katkı sağladığını dile getirdi. Geçen yıl düzenlenen inşaat fuarına 24 bin ziyaretçi geldiğini bildiren Alagöz, bu yılki fuarda ise 28 bin civarında katılımcı beklediklerini sözlerine ekledi.

Toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da katıldı.

Bu konularda ilginizi çekebilir