8 °C

SGK, Kızılay'daki 'SSK İşhanı'nı yarın satacak

77,7 milyon lira muhammen bedelle satışa sunulacak işhanı, açık artırmala satılacak

SGK, Kızılay'daki 'SSK İşhanı'nı yarın satacak

ANKARA - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), hizmet gereği ihtiyaç duymadığı taşınmazları satıyor. Kurum, bu kapsamda Kızılay'daki 'SSK İşhanı'nı da açık artırmayla satacak.

Sosyal güvenlik kurumlarının SGK çatısı altında toplanmasıyla kuruma aktarılan taşınmazlara ilişkin alınan kararlar birer birer hayata geçiriliyor.        

Bu kapsamda, Ankara'nın merkezi Kızılay'da çeşitli kurumlara, iş yerlerine ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan ve satış kararı alınan SSK İşhanı için açık artırma yöntemine başvurulacak.

Açık artırma ile satış yarın saat 10.30'da SGK İnşaat Emlak Daire Başkanlığında yapılacak. Satışa katılacakların teklif ve gerekli belgeleri en geç ihale saatine kadar başkanlığa teslim etmeleri gerekiyor.

İçerisinde 206 büro, 66 iş yeri ve 1 otopark bulunan SSK İşhanı, 77 milyon 732 bin 500 lira muhammen bedelle satışa sunulacak. İş hanının arsa alanı 6 bin 137 metrekare inşaat alanı ise 44 bin 205 metrekareyi buluyor.

İşhanının eğlence mekanlarının bulunduğu bölüm bir süredir "Kızılay Eğlence Merkezi" olarak ismiyle faaliyet gösteriyor.

Binada halen Çankaya Belediyesi, Çankaya Nüfus İdaresi, bazı kamu kurumlarının birimleri, sivil toplum örgütleri faaliyette bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap