Sınır kapılarında gurbetçi yoğunluğu

Büyük bölümü Kapıkule'de olmak üzere Avrupa'ya açılan Pazarkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında yoğunluk yaşanıyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirerek dönüşe geçen gurbetçiler, sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu.

Büyük bölümü Kapıkule'de olmak üzere Avrupa'ya açılan Pazarkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında yoğunluk yaşanıyor.

Sabah erken saatlerden itibaren gurbetçilerin beklemeye başladığı Kapıkule Sınır Kapısı'nda yaklaşık 3 kilometrelik kuyruk oluştu. Kuyruk nedeniyle diğer kapılara yönlendirilen gurbetçiler, bu sınır kapılarında da yoğunluklar oluşturdu.

Sakarya'da geçirdiği tatilin ardından Almanya'ya giden Salih Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuyrukların, Bulgaristan sınır kapısının yoğunluğa cevap verememesi nedeniyle oluştuğunu söyledi.

Bulgaristan gümrük görevlilerinin işlemleri gerçekleştirmesinin zaman aldığını belirten Yılmaz, kuyrukta sıcak nedeniyle zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını kaydetti. 

Viyana'ya giden Güner Varol ise her yıl aynı sorunla karşılaştıklarını aktardı. Yaklaşık 3 saattir beklediğini ifade eden Varol, "Hala bekliyoruz. Polise sorduk, 'Bulgaristan almıyor' dediler. Kuyrukta sıcakta beklemek çok zor" diye konuştu.

Almanya'ya giden Yalçın Kösten de tatilin ve yolculuğun iyi geçtiğini dile getirdi. Trakya gümrüklerinin hızlı çalıştığına dikkati çeken Kösten, "Bizimkilerde bir sorun yok. Bulgaristan gümrüğünde kaçaklar ve diğer nedenlerden dolayı detaylı arama yapılıyor. Bu da kuyruk oluşmasına neden oluyor" diye konuştu.

Bu konularda ilginizi çekebilir