11 °C

SPK'dan Fenerbahçe'ye onay

SPK, Fenerbahçe'nin kayıtlı sermaye tavanının 125 milyon liraya çıkarılmasına onay verdi

SPK'dan Fenerbahçe'ye onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Fenerbahçe'nin kayıtlı sermaye tavanına geçmesine ve kayıtlı sermaye tavanının 125 milyon liraya çıkarılmasına onay verdi. 

SPK haftalık bültenine göre, Güven Varlık Yönetimi 200 milyon liralık, Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret 50 milyon liralık, TGS Dış Ticaret 40 milyon liralık, The House Cafe Turizm ve Ticaret 12 milyon liralık borçlanma aracı ihracı, Metal Gayrimenkul de 25 milyon liralık bedelli sermaye artırımı için Kurul'a başvurdu. 

Fenerbahçe'nin kayıtlı sermaye tavanına geçmesine ve kayıtlı sermaye tavanının 125 milyon liraya çıkarılmasına onay veren Kurul, Volkswagen Doğuş Finansman'ın 588 milyon 531 bin liralık, Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları'nın 211 milyon liralık, SGT Sanayi ve Ticari Ürünler Dış Ticaret'in 500 bin liralık borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı. 

İdari para cezaları ve yaptırımlar 

Kurul, Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na 359 bin 918 liralık, Ersu Meyve ve Gıda Sanayi'ye 22 bin 407 liralık ve 1 gerçek kişiye 24 bin 672 liralık para cezası uygulanmasına karar verdi. 

16 Ekim 2015-1 Aralık 2015 döneminde Orge Enerji Elektrik Taahhüt pay piyasasında gözlenen fiyat ve miktar hareketlerinin incelenmesi sonucunda, Orge pay piyasasında 8 Aralık 2015 tarihli işlemlerden başlamak üzere 3 ay süreyle brüt takas uygulamasını kararlaştıran Kurul, yatırım kuruluşlarının müşterilerinden ORGE pay piyasasında internet üzerinden emir kabul etmelerinin 3 ay süreyle yasaklanmasına karar verdi. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.