12 °C

Süper Kupa, pastırma ve sucuk satışını artırdı

Kayseri'de dün oynanan Süper Kupa maçı, esnafın yüzünü güldürdü. Pastırma ve sucuk satışı maç günü yüzde 40 arttı.

Süper Kupa, pastırma ve sucuk satışını artırdı

KAYSERİ  - Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılan TFF Süper Kupa final maçının Kayserili esnaf için ramazan bayramının ardından ikinci bayram olduğunu söyledi.

Alan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin iki büyük takımını Kayseri'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Maç için Kayseri'ye il dışından çok sayıda taraftar geldiğini ifade eden Alan, taraftarların lokanta, hediyelik eşya, pastırma ve sucuk satışlarına büyük hareketlilik getirdiğini vurguladı.

Esnafın Süper Kupa finalinin Kayseri'de yapılmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Alan, şöyle devam etti:

"Ramazan bayramını geride bıraktık, ardından Süper Kupa bayramını yaşadık. Süper Kupa maçı dolayısıyla pastırma, sucuk ve mantı satışları büyük oranda arttı. Oteller de doldu. Lokantalardaki hareketlilik yüksek seviyede oldu. Ramazan bayramı dolayısıyla piyasada büyük bir canlanma olmuştu, ardından Süper Kupa ile bu tavan yaptı. Çok mutluyuz, taraftarlara en iyi şekilde hizmet veriyoruz."

Pastırma ve sucuk satışları yüzde 40 arttı

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Şaban Ünlü ise maç nedeniyle kentte pastırma ve sucuk satışlarının arttığını belirtti.

Süper Kupa maçının Kayseri'de oynanmasını sağlayan herkese teşekkür eden Ünlü, şunları kaydetti:

 "Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı gibi çok güzel bir stada sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Bu stat sayesinde büyük maçlara ev sahipliği yapıyoruz. Maç dolayısıyla kente yurdun dört bir yanından ve ülke dışından taraftar geldi. Bu taraftarlar giderken de pastırma ve sucuklarını aldı. Maçtan sonra gece sabaha kadar hizmet veren esnaf oldu. Pastırma ve sucuk satışının maç gününde yüzde 40 arttığını gördük. Yüzümüz güldü, mutluyuz."

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.