23 °C

Suudi Prens, yatırım için geliyor

Suudi Prens Turki Bin Mohammed Bin Nasser Bin Abdulaziz Al-Saud, Türkiye'ye yatırım için CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenecek Emlak Fuarı'na geliyor

Suudi Prens, yatırım için geliyor

İSTANBUL - Türkiye'nin en büyük konut projelerinin sergileneceği Emlak Fuarı, sürpriz bir konuğu ağırlamaya hazırlanıyor. Emlak sektörünün önde gelen firmaları ve dev projelerin yer aldığı "Emlak 2014 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı", 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl Araplar'ın yoğun ilgi gösterdiği fuara,  Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdullaziz el-Suud  yeğeni prens Ahmad Bandar Al-Sider'i göndermişti. Türkiye'ye olan ilgisinin ispatı olarak Suudi Kral Abdullaziz el-Suud bu yıl da oğlu Turki Bin Mohammed Bin Nasser Bin Abdulaziz Al-Saud'u, Türkiye'ye yatırım için CNR Emlak Fuarı'na yolluyor. Suudi Prens'in, konut projelerini yerinde inceledikten sonra kentin değişik noktalarına ziyaretlerde bulunacağı bildirildi.

Türkiye'nin otel piyasası masaya yatırılacak

Üst düzey ilginin olduğu CNR Emlak Fuarı konut satışlarını artırmanın ve ekonomiyi hareketlendirmenin yanında sektöre vizyon katma misyonunu da üstlenecek. CNR Holding kuruluşlarından Sine ve İstanbul Fuarcılık tarafından organize edilen fuar, iki gün boyunca önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak. 25 bin kişi tarafından ziyaret edilmesi beklenen fuarda düzenlenecek konferanslarda Türkiye'nin otel piyasası ve gelişimi, Asyalı ve Avrupalı otellerin karşılaştırılması, konut projeleri finansmanı, kentsel dönüşüm ve gelişimi gibi  sektörün önemli konuları masaya yatırılacak. Akbank, Soyak Holding, Hilton gibi önemli firmaların yöneticileri tarafından verilecek konferanslara ilginin büyük olması bekleniyor.