11 °C

TESK Kart dönemi yarın başlıyor

Esnaf ve sanatkarlara, anlaşmalı üye iş yerlerinden yaptıkları alışverişlerde indirim sağlayacak TESK Kart yarın kullanabilecek.

TESK Kart dönemi yarın başlıyor

Esnaf ve sanatkarların, anlaşmalı üye iş yerlerinde birçok alanda 50'ye varan indirimlerden yararlanabileceği TESK Kart yarından itibaren uygulamaya geçiyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre (TESK), "TESK Kart sayesinde esnaf ve sanatkarlarımız, anlaşmalı üye iş yerlerinde akaryakıtta yüzde 8, sağlıkta yüzde 25, eğitimde yüzde 10 ve sinemada yüzde 50'ye varan indirimlerden yararlanabilecek. Türkiye genelindeki 2 milyon esnaf ve sanatkarımız ile onların aileleri, bağlı bulundukları Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliklerine müracaat edip hiçbir bedel ödemeden kartı kullanabilecek" şeklinde ifadeler kullanıldı.

Kartın Türkiye'nin her yerinde geçerli olacağını bildirilirken, 81 ilde, 2 milyonu esnaf, toplam 10 milyonluk bir hedef kitleye ulaşılması planlandığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Esnafımız alışverişlerinde bu kartı sık sık kullanmalı. Kullanım arttıkça daha geniş kitlelere hitap edecek. İnsanlar TESK Kart'ı tercih ettikçe puan kazanmaya devam edecekler. Böylece indirim veren mağazaların sayısı da artacak. Şu an anlaşma yaptığımız üye iş yerlerimiz mevcut. Ancak Türkiye'deki birçok seçkin mağaza da TESK Kart'a indirim yapmayı taahhüt ediyor." denildi.

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.