7 °C

TMSF BMC'nin fabrikasını gezdi

TMSF'nin BMC'nin yönetimini devralması -Fon görevlileri, İzmir'deki fabrikada inceleme yaptı.

TMSF BMC'nin fabrikasını gezdi

İZMİR - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) görevlileri, Çukurova Grubu'ndan alacaklarının tahsili amacıyla yönetimini devraldıkları BMC fabrikasında incelemede bulundu.

     Fon görevlileri, Pınarbaşı semtindeki fabrikanın bahçesindeki araçları inceledi. Bilgi işlem birimi personeli ile fabrikada incelemelerde bulunan görevlilerin, üretilen araçlara ilişkin bilgi aldığı öğrenildi.
    
İşçilerin bekleyişi sürüyor
    
     Bu arada, TMSF'nin yönetimi devralmasına ilişkin bilgi almak isteyen bir grup işçinin fabrika girişindeki bekleyişi sürüyor.
     Türk Metal Sendikası İşyeri Temsilcisi Erdal Candan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aylardır ödeme yapılmayan işçilerin belirsizlik içinde olduğunu söyledi.
     Fonun BMC'nin yönetimini devralmasının ardından işçilerin umutlandığını anlatan Candan, "Yerli üretim yapmak için çaba sarf ederken, fabrikanın kapatılması bizim açımızdan üzücüydü. İnşallah bundan sonra çark tekrar dönecek. 2 bin 500 insan çalışan var. 40 bin aileye tekabül ediyor. Çok uzun zamandır maaşlarımızı alamadığımız için mağdur olduk. İnşallah bundan sonra bizler de işimize bakacağız" dedi.
     Candan, görüşme imkanı buldukları fon görevlilerinin, bundan sonraki süreçte işçilerin rahat etmesi için çalıştıkları bilgisini verdiğini kaydetti.
     TMSF'nin, Çukurova Grubu'ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'ndan kaynaklanan yetkiler kullanılarak, 16 Mayıs 2013 tarihinde alınan kararla AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. Tic. A.Ş ve BMC San. ve Tic. A.Ş'nin yönetimini devralındığı açıklanmıştı.
     

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap