3 °C

Trakya'daki gümrük kapıları canlı izlenecek

Bakan Yazıcı, trakya'daki gümrük kapılarının 24 saat canlı izleneceğini belirterek, "Araç trafiğine göre hangi gümrük kapısından geçmek istenilirse o gümrük kapısı rahatlıkla tercih edilecek" açıklamasında bulundu

Trakya'daki gümrük kapıları canlı izlenecek

ANKARA - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Trakya'daki tüm gümrük kapılarının 24 saat canlı olarak izlenebileceğini ve geçiş yapacakların yoğunluk durumuna göre gümrük kapısı seçimi yapabileceklerini bildirdi. 

Bakan Yazıcı, yazılı açıklamasında, yaklaşık 1 yıldır Kapıkule Gümrük Kapısı'nda kamera görüntülerinin yayınlandığını, giriş-çıkış yapan yolcu ve tır şoförlerinin yoğunluk durumunu canlı olarak internet ve akıllı telefonlardan izleyerek diğer gümrük kapılarını tercih edebildiğini ifade etti. 

Yazıcı, uygulamanın özellikle gurbetçiler tarafından beğenildiğini ve diğer kapılar için de bu hizmetin talep edildiğini ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Bu talepleri dikkate aldık. İpsala, Hamzabeyli, Pazarkule ve  Dereköy gümrük kapılarımızda da canlı kamera yayını faaliyete başlamıştır. Böylelikle Trakya'daki tüm gümrük kapılarımız günün 24 saati canlı olarak izlenecek ve araç trafiğine göre hangi gümrük kapısından geçmek istenilirse o gümrük kapısı rahatlıkla tercih edilecektir. Canlı yayın yapan kameralara 'trakya.gtb.gov.tr/saha-canli-goruntu/kapilarimiz-canli-test' linkinden ulaşılabilecek." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.