10 °C

Türk iş adamı Markafoni'yi satın alıyor

2008 yılından bu yana Türkiye'de hizmet veren ve 30 Haziran 2017 günü Türkiye'deki faaliyetlerine son veren ünlü alışveriş sitesi Markafoni'nin yeni sahibi belli oldu. Şirketi, Türk iş adamı Cafer Mahiroğlu satın aldı.

Türk iş adamı Markafoni'yi satın alıyor

30 Haziran itibari ile Türkiye’deki faaliyetlerini sona erdiren Markafoni’yi, İngiltere’nin en zengin 100 ismi arasında yer alan Sivaslı işadamı Cafer Mahiroğlu satın alıyor.

Taraflar kısa süre önce el sıkışırken, konu ile ilgili yarın bir basın toplantısı düzenlenecek. 20 yıldır İngiltere’de yaşayan Armondi Tekstil’in sahibi Cafer Mahiroğlu, Naspers Grubu ile el sıkıştı. Yapılan anlaşmaya göre Markafoni markası Mahiroğlu’na geçti. Markafoni sitesinde Cafer Mahiroğlu’nun Selectfashion.co.uk isimli online alışveriş sitesinin reklamları yer alıyor.

Batık markalara ilgi duyuyor

İngiltere merkezli Selectfashion.co.uk‘un sahibi olarak tanınan Cafer Mahiroğlu, İngiltere’nin en zengin 100 iş adamı arasında gösteriliyor ve batık markalara duyduğu ilgiyle ünlü. Select Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Markafoni’nin satış süreci ve geleceğe yönelik planlamaları hakkında yarın düzenlenecek olan basın toplantısına katılacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.