6 °C

Vakıf ve Halkbank 42 bin işletmeye kredi kullandırdı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredi Faiz Desteği Programı kapsamında Vakıfbankın 22 bin 84 işletmeye 529,8 milyon lira, Halkbank'ın ise 20 bin 93 işletmeye 482,7 milyon lira tutarında kredi kullandırdığını açıkladı.

Vakıf ve Halkbank 42 bin işletmeye kredi kullandırdı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesini yanıtladı.

Özlü, önergeye verdiği yanıtta, Kredi Faiz Desteği programlarının KOSGEB, ticari bankalar ve Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında imzalanan protokoller kapsamında yürütüldüğünü anımsattı.

Bakan Özlü, bu çerçevede Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve Ziraat Bankası ile anlaşma yapıldığını bildirdi.

Özlü, 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredi Faiz Desteği Programı kapsamında protokol yapılan bankalardan Vakıfbank'ın, toplam 22 bin 84 işletmeye 529,8 milyon lira tutarında, Halkbank'ın ise toplam 20 bin 93 işletmeye 482,7 milyon lira tutarında kredi kullandırdığını ifade etti.

Özlü, bu bankaların bahse konu tarih aralığında Ankara ve İstanbul illerindeki şubelerinde kullandırmış oldukları faizsiz kredi tutarlarına ilişkin istatistiki bilgilerin ise ilgili bankalarca tutulduğunu belirtti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.