13 °C

Vodafone Türkiye hizmet vermeye başladı

Dün sağanak yağış yüzünden hizmet veremeyen Vodafone Türkiye, bugün öğle saatlerinden itibaren tekrar hizmet vermeye başladı

Vodafone Türkiye hizmet vermeye başladı

 

 

İSTANBUL - Vodafone Türkiye, sel felaketi sebebiyle devre dışı kalan İkitelli Santralinden etkilenen tüm abonelerine bugün öğle saatlerinden itibaren tekrar hizmet vermeye başlandığını duyurdu.

Vodafone Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, dün meydana gelen selde, 80 çalışanın görev aldığı, İkitelli Basın Ekspres Yolu üzerinde bulunan veri santralinin tamamen kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Açıklamada, "IT ve telekomünikasyon sistemlerimizde geri döndürülemez tahribatlara sebep olan afet sonrasında, bu santralden hizmet verdiğimiz ve abonelerimizin yüzde 20'sini oluşturan İstanbul Kuzey Batı ve Trakya bölgesindeki toplam 3,8 milyon abonemizin iletişimleri etkilenmiştir" denildi.

Uygulanan "Vodafone iş sürekliliği programı" çerçevesinde, ekip ve iş ortaklarıyla çalışılarak, tüm şebekenin çalışır hale getirildiği bildirilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu sabah saat 08.00 itibariyle 3 milyon ve bugün saat 13.00 itibariyle de diğer 800 bin abonemizin konuşma problemleri çözülmüştür. Bu yoğun çalışmalar esnasında başta Türk Telekom olmak üzere Nokia Siemens Network, Alcatel Lucent, Huawei, Telkom gibi iş ortaklarımızla ve tüm altyapı yüklenicilerimiz ile elele çalışılmıştır. Tüm iş ortaklarımıza ve değerli personelimize özverili destek ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap