18 °C

Bazı taşınmazlara acele kamulaştırma kararları

Bakanlar Kurulu santral, baraj yapımı, otoyol ve kenstel dönüşüm projeleri kapsamında bazı taşınmazların kamulaştırılmasına karar verdi.

Bazı taşınmazlara acele kamulaştırma kararları

ANKARA - Bakanlar Kurulu, hidroelektrik santral ve baraj yapımı ile enerji, otoyol ve kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verdi. 

Konuya ilişkin kararlar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 

Buna göre, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), "380 kV İspir-Bağıştaş Enerji İletim Hattı", "154 kV Çiçektepe Trafo Merkezi", "154 kV Seyhan-Ceyhan 2-Osmaniye Enerji İletim Hattı Yenileme", "380 kV Lapseki 2-Sütlüce 2 Denizaltı Kablosu Interfaceleri", "380 kV Kurşunlu-Bağlum-Sincan Enerji İletim Hattı", "380 kV Uzundere-Aliağa Enerji İletim Hattı" ve "154 kV Burdur-Keçiborlu Enerji İletim Hattının 49/9-63 Numaralı Direkleri Arası Deplasman Hattı" projeleri kapsamında belirlenen güzergaha isabet eden taşınmazlar ile direk yerlerini mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisini ise irtifak hakkı kurularak acele kamulaştıracak. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Maliye Bakanlığı, regülatör, baraj ve hidroelektrik santral yapımı amacıyla Erzincan, Bingöl, Giresun, Elazığ ve Antalya'da yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen bazı taşınmazların acele kamulaştırmasını gerçekleştirecek. 

Karayolları Genel Müdürlüğü, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında bazı taşınmazları kamulaştıracak. 

Gönen Belediye Başkanlığı da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında Kurtuluş Mahallesi'ndeki bazı taşınmazların acele kamulaştırmasını yapacak. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap