15 °C

'SPK'nın reddettiği talebimiz yok'

Katılım bankası Bank Asya, bazı basın yayın organlarında yer alan iddialar üzerine Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklama yaptı

'SPK'nın reddettiği talebimiz yok'

İSTANBUL - Bank Asya, bugün bazı basın kuruluşlarında yer alan haberler üzerine Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı. Kısaca, "SPK tarafından reddolunmuş herhangi bir sukuk ihraç talebimiz yok" denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı basın ve yayın organlarında Bankamızın sukuk ihraç sürecine ilişkin olarak yer verilen haberlere ilişkin açıklama ihtiyacı doğmuştur.

Bilindiği üzere, program dahilinde bankalarca sukuk ihracı yapılması süreci Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) ilgili ihraççıya öncelikle ihraç limiti tahsis etmesi sonrasında her ihraç dilimi için ayrıca izin alınmasını gerektirmektedir. Bu kapsamda Bankamızca yapılan başvuru üzerine, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) 13.09.2013 tarih ve 31/1030 sayılı toplantısında alınan karar ile bankamızın fon kullanıcısı olarak yer aldığı 1.250.000.000 TL nominal değere kadar ihraç limiti onayı verilmiştir. Bankamızca söz konusu limit dahilinde, SPK'nın onayı ile bugüne kadar 550.000.000 TL tutarında sukuk ihracı yapılmıştır. Bankamızca söz konusu limit dahilindeki yeni dilim sukuk ihraçları öngörülen program dahilinde, her bir ihraç dilimi için önceki ihraçlarda olduğu üzere gerekli yasal izin süreçleri işletilerek sürdürülmekte olup, SPK'ca reddolunmuş herhangi bir sukuk ihraç talebimiz yoktur.

Dolayısıyla, bazı basın yayın organlarında çıkan haberler gerçeği yansıtmamakta olup, konuya ilişkin Bankamız veya resmi kuruluşlar tarafından yapılacak açıklamalar dışındaki bilgilere itibar edilmemelidir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap