22 °C

ABD'de 150 milyon $ yatırımla üretim tesisi kuracak

ABD'de 150 milyon $ yatırımla üretim tesisi kuracak

 

İSTANBUL - Borusan Mannesmann'ın bağlı kuruluşu Borusan Mannesmann PipeUS Inc, ABD'de toplam yatırım tutarı 150 milyon dolar olacak bir üretim tesisinin kurulmasını kararlaştırdı.
 
Borusan Mannesmann'dan KAP'a gönderilen açıklamada, "Kuzey Amerika bölgesinde giderek artan kaya gazı ve petrol üretiminin yarattığı talebe hizmet etmesi hedeflenen yatırım çerçevesinde,petrol, doğal gaz ve termal enerji kaynağı üreticilerinin yanı sıra, su, maden ve tüm doğal yeraltı kaynaklarının üretiminde kullanılan sondaj boruları ve küçük çaplı hat boruları üretilecektir" denildi.
 
Açıklamaya göre, toplam 550 dönüm arazi üzerine kurulması hedeflenen tesisin, 2014 yılıikinci yarısında faaliyete geçmesi ve tam kapasiteye ulaştığında çelik fiyatlarına bağlı olarak 500 ile 600 milyon dolar arası ciro yaratması hedefleniyor.
Açıklamada ayrıca, "Stratejik büyüme alanlarımızdan biri olan sondaj borusu pazarındaki mevcut pazar payımızı yerel üretici olmanın getireceği rekabet avantajlarıyla birliktearttıracak bu yatırım neticesinde, Şirketimizin dünya çelik boru sektöründeki yerinisağlamlaştırması ve paydaşlarımıza yarattığımız katma değeri arttırması hedeflenmektedir"denildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap