8 °C

Altının gramı 145 liraya yükseldi

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 145 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da Cumhuriyet altınının satış fiyatı 969 lira...

Altının gramı 145 liraya yükseldi

Dün 144 liraya kadar gerileyen altının gram fiyatı, zayıf seyrini gün boyu devam ettirdi ve günü, önceki kapanışına göre yüzde 0,41 azalışla 144,2 liradan tamamladı.

Bugüne ise küresel piyasalarda artan ons fiyatına paralel yükselişle başlayan altının gram fiyatı, yüzde 0,51 artışla 145,0 lira seviyesinde işlem görürken, Kapalıçarşı'da çeyrek altın 238 lira, Cumhuriyet altını da 969 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise 1.200 doların altını görmesinin ardından gelen tepki alımlarıyla dünkü kayıplarını telafi ederek, önceki kapanışa göre yüzde 0,48 artışla 1.204 dolardan alıcı buluyor.

Fed kararına odaklandı

Analist İslam Memiş, altın fiyatlarının ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz kararına odaklandığını kaydetti. Memiş, Fed in faiz kararı öncesi piyasaların dün sakin bir gün geçirdiğini belirterek, bugün de altının ons fiyatının dar bant içinde dalgalı bir seyir izleyebileceğini ifade etti.

Fed kararı öncesinde altının gram fiyatının da yatay seyrini sürdürdüğünü dile getiren Memiş, gram altında 143 lira seviyesinin destek konumuna geldiğini söyledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.