22 °C

Beşiktaş ve Fenerbahçe hisseleri sert düştü

Borsa İstanbul uyarısının ardından Beşiktaş ve Fenerbahçe hisselerinde satış baskısı yaşandı

Beşiktaş ve Fenerbahçe hisseleri sert düştü

İSTANBUL - Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun cuma günü aldığı karar ile Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ ile Fenerbahçe Futbol AŞ'yi uyarmasının ardından haftanın ilk işlem gününde spor hisselerinde sert düşüşler görüldü.

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketlerinden Galatasaray ve Trabzonspor'un ardından Beşiktaş ve Fenerbahçe de Borsa İstanbul Yönetimi tarafından uyarıldı.  

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun cuma günü aldığı karar ile Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ 26 Eylül 2013 tarihinde uyarılmasına karşın finansman sıkıntısı durumunun devam etmesi ve sermayesinin yüzde 60'ının kaybedildiğinin anlaşılması, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin de işletme sermayesi açığının önemli oranda artması nedeniyle uyarıldı. 

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun uyarılarının ardından yeni haftaya sert düşüşle başlayan Beşiktaş hisseleri günü yüzde 8.61 kayıpla 2.23 liradan, Fenerbahçe hisseleri yüzde 4.68 düşüşle 31.55 liradan tamamladı.

Galatasaray ve Trabzonspor hisseleri de düşüşünü devam ettirdi

Borsa İstanbul tarafından finansal sorunlarına dikkat çekilerek 4 Eylül'de uyarılan Galatasaray ve Trabzonspor pay fiyatları bugün de düşüşünü sürdürdü. Galatasaray pay fiyatı bugün yüzde 2.25 düşüşle 19.55 liraya gerilerken, Trabzonspor pay fiyatı yüzde 3.55 kayıpla 4.08 liraya indi.