10 °C

Borsa İstanbul, FIA Expo 2014 fuarına katılacak

Borsa İstanbul, VİOP ürünlerini tanıtmak ve VİOP'un bilinilirliğini arttırmak amacıyla fuara katılım gösterecek

Borsa İstanbul, FIA Expo 2014 fuarına katılacak

İSTANBUL - Borsa İstanbul, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) ürünlerini tanıtmak üzere ABD'deki FIA Expo 2014 Vadeli İşlemler ve Opsiyonlar Fuarı'na katılacak. 

Borsa İstanbul açıklamasına göre, FIA (Futures Industry Association) tarafından bu yıl 30.'su düzenlenen FIA Expo 2014 Fuarı, 4-6 Kasım tarihleri arasında ABD'nin Chicago kentinde 30'dan fazla ülkeden 5 bini aşkın katılımcıyla gerçekleştirilecek. Borsa İstanbul, VİOP ürünlerini tanıtmak ve VİOP'un bilinilirliğini arttırmak amacıyla fuara katılım gösterecek. 

Açıklamaya göre VİOP'ta yaşanan teknolojik gelişmeler ve yeni ürünler uluslararası yatırımcılara anlatılarak, Türkiye piyasasındaki işlem hacminin ve likiditenin arttırılmasına yönelik girişimlerde bulunulacak. Uluslararası yatırımcılara gelir paylaşım modeli esasına dayanan yeni piyasa yapıcılık sistemi anlatılarak piyasa derinliğinin arttırılması hedefleniyor. 

Ayrıca, fuara katılan türev piyasalarda faaliyet gösteren diğer borsalar ile de potansiyel iş birlikleri konusunda görüşmeler yapılacak. 

 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.