9 °C

Borsa rekor kırmaya devam ediyor

Dün tarihi zirveyi 103.000 puanın üzerine çıkaran BİST 100 endeksi, bugün rekoru 104.000 seviyesinin üzerine çıkardı.

Borsa rekor kırmaya devam ediyor

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yatay seyirle 103.185,72 puandan başladıktan sonra dakikalar içerisinde yeni bir rekora daha imza attı.

Dün 103.558 puan ile zirve yapan endeks, bu sabah açıldıktan hemen sonra artan alımlarla 104.283,3 puana kadar çıkarak yeni bir rekor daha kırdı.

Bu seviyeden gelen satışlarla bir miktar gevşeyen endeks günün ilk yarısında verilen araya 103.779,07 puandan girdi.

Analistler, ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya ile ilişkilerinin tartışma konusu olmaya devam etmesi ve Trump ile ilgili belirsizlikler nedeniyle uluslararası piyasada tedirginliklerin arttığını belirterek, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın, Temsilciler Meclisinde yapacağı sunumun piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade etti.

Yellen'ın son dönemdeki iletişim stratejisini değiştirmeden, görece pozitif bir tablo çizmesini bekleyen analistler, Fed'in bilançosunun ne zaman küçültmeye başlayacağına ve faiz politikasına ilişkin verilecek mesajların takip edileceğini dile getirdi.

Analistler, bugün, Avro Bölgesi sanayi üretimi ve Fed'in Bej Kitap Raporu'nun da izlenmesi gerektiğini ifade ederek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 103.400 ve 104.000 seviyelerinin direnç, 100.000 seviyesinin destek konumuna geldiğini söyledi.

Petrol ivmeyi yukarı çevirdiPetrol ivmeyi yukarı çevirdi

 

Küresel piyasalar Yellen'ı bekliyorKüresel piyasalar Yellen'ı bekliyor

 

Dolar güne düşüşle başladıDolar güne düşüşle başladı

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.