9 °C

Doğuş Holding'in yapılandırma çalışmaları başarıyla sonuçlandı

Türkiye Bankalar Birliği, kreditör bankalar konsorsiyumunu temsil eden eş lider bankalar ile Doğuş Grubu arasında yapılan çalışmada holdingin bazı firmalarını kapsayan yapılandırma sürecinin anlaşmayla sonuçlandırıldığını bildirdi.

Doğuş Holding'in yapılandırma çalışmaları başarıyla sonuçlandı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), kreditör bankalar konsorsiyumunu temsil eden eş lider bankalar ile Doğuş Holding A.Ş. (Doğuş Grubu) arasındaki, yapılandırma çalışmaları başarıyla tamamlandığını açıkladı.

TBB'den yapılan açıklamada, "Kreditör bankalar konsorsiyumunu temsil eden eş lider bankalar ile Doğuş Holding A.Ş. (Doğuş Grubu) arasında bir süredir gündemde olan yapılandırma çalışmaları başarıyla tamamlanmış, Holding’in bazı firmalarını kapsayan yapılandırma süreci anlaşmayla sonuçlanmıştır.

Bu anlaşma sayesinde; sanayi, hizmetler, turizm gibi çeşitli sektörlerde üretim ve hizmet sağlayan Doğuş Holding A.Ş.’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerini sağlıklı olarak sürdürmesi beklenmektedir.

Anlaşmanın başarıyla sonuçlandırılmasında bankalarımıza, Doğuş Holding A.Ş.’ye ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Bu çalışma üretim değerlerinin ve bankaların aktif kalitesinin korunması açısından önemli bir örnek teşkil etmiştir. Bankacılık sektörü tüm paydaşlarıyla işbirliği içinde tecrübesini ve kaynaklarını ülkemizin menfaatleri doğrultusunda en verimli şekilde kullanarak üretimin, yatırımın, ihracatın, ticaretin, istihdamın, kısaca büyümenin sürdürülmesi, varlık değerlerinin ve yatırımcı güveninin korunmasına azami ölçüde katkı sağlamaya devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.