27 °C

Dolar 2.74'ü geçti

Dolar kuru, savaş uçaklarının sabaha karşı Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurmasının ardından yükselişe geçti.

Dolar 2.74'ü geçti

Siyasi parti liderlerinden erken seçimin biraz daha ön plana çıktığı yönünde açıklamalar gelmesi, Suruç'ta meydana gelen patlamanın ardından saldırı olaylarının devam etmesi ve son olarak bu sabaha karşı Türk savaş uçaklarının Suriye'deki İslam Devleti hedeflerini vurmasının ardından dolar/TL güne yükselişle başladı.

Dün akşam piyasa kapanışı öncesi 2.73'ün hemen altında işlem gören kur 2.7465'e kadar yükseldikten sonra saat 09:14'te 2.7455/2.7468 seviyesinde işlem gördü. Kur en son 5 hafta önce bu seviyeden işlem görmüştü.

TL, dolar karşısında yüzde 3'ün üzerinde değer kaybı ile seçimden bugüne en yüksek haftalık değer kaybını yaşıyor.

Haftaya 2.6550 civarında başlayan dolar/TL hafta boyunca hem koalisyon görüşmelerine, hem de Suruç'taki patlamanın ardından artan güvenlik endişeleriyle neredeyse her gün gelişmekte olan para birimlerinden negatif ayrışarak yukarı yönlü bir trend izledi.

IŞİD'e bomba yağdırıldı

Başbakanlık, Suriye sınırları içindeki IŞİD hedeflerine yönelik sabaha karşı düzenlenen bir operasyonda üç F-16 uçağının, dört güdümlü füzeyle üç hedefi vurduğunu duyurdu.

İslam Devleti hedeflerine yönelik düzenlenen operasyonla ilgili yapılan Başbakanlık açıklamasında, "Saat 03:12’de Diyarbakır 8. Jet Ana Üs Komutanlığı’ndan üç F-16 havalanmış, 03:40-03:53 arasında icra edilen hava harekatı ile DAEŞ terör örgütüne ait üç hedef vurulmuştur. Daha önceden belirlenen iki karargah ve bir toplanma noktasına dört güdümlü bomba atılmıştır. Uçaklarımız 0424’te üslerine intikal etmişlerdir" denildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap