8 °C

Dolar 3.50 üzerinde sakin seyrediyor

Yılın son haftasına girilmesi nedeniyle dolar/TL kurundaki düşük hacimli ve yatay hareket sürüyor. Kur bu sabah 3,5060 seviyesinde...

Dolar 3.50 üzerinde sakin seyrediyor

Yurt dışında yeni yıl ve Noel tatilleri nedeniyle birçok ülkede piyasaların kapalı olması ve yatırımcıların yeni pozisyon almaktan kaçınmaları nedeniyle piyasalarda sakin bir seyir hakim.

Dün akşam saatlerinde 3.5080 seviyesinde olan dolar/TL, bu sabah 3.5060 seviyesinde güne başladı.

Dün aynı saatte 3.5868 seviyesinde olan sepet bazında TL bu sabah 3.5894; 3.6658 seviyesindeki euro/TL ise 3.6655 civarında.

Diğer taraftan yurt içinde başta anayasa değişiklik teklifi ve Suriye olmak üzere siyasi ve jeopolitik gelişmeler piyasalarda izleniyor.

Dolar endeksi halen güçlü

AHL Forex notunda küresel piyasaların Noel tatili nedeniyle kapalı olmasının haftanın ilk gününde fiyatlamaların oldukça sınırlı olmasına yol açtığı hatırlatılarak, "Dolar/TL 3.50 üzerinde tutunmaya devam ediyor. Yılın son haftasında hacmin düşük olması volatiliteyi de düşük tutuyor. TL tarafındaki negatif ayrışma sürüyor. Dolar cephesi ise Fed sonrası güçlü duruşunu koruyor. Dolar endeksi hala güçlü. Bu da büyük resimde kurdaki geri çekilmenin sınırlı olmasına neden olmakta" denildi.

Piyasaların gündemi

Yurtiçinde bugün saat 14:00'da TCMB, aralık ayına ilişkin Para Politikası Kurulu özetlerini açıklayacak. Öte yandan TÜİK yine saat 14:00'da GSYH revizyonuna ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. Yurt dışında ise saat 18.00'da ABD tüketici güven endeksi açıklanacak.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap