Hakan Ateş'e anlamlı ödül

"Türkiye'ye Değer Katanlar Ödülü" DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş'in oldu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen "Türkiye'ye Değer Katanlar Ödülü"nü bu yıl DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, geçmiş yıllarda Turkcell eski Üst Yöneticisi (CEO) Süreyya Ciliv, İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz ve Chobani yoğurt firmasının kurucusu ve CEO'su Hamdi Ulukaya gibi isimlere takdim edilen ödül, bu yıl da Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Beşiktaş Kampüsü'nde düzenlenen tören ile Ateş'e verildi.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, her yıl Türkiye'nin varlığına değer katan kıymetli bir ismi ödüllendirdiklerini belirterek, "Sayın Hakan Ateş de ülkemizin yetiştirdiği başarılı ve üretken isimlerden biridir. Profesyonel kariyeri boyunca ülkemize gönülden hizmet etmeyi ilke edinen Hakan Ateş'e, Türk bankacılığına getirdiği yenilikçi yaklaşımlar ve sanata verdiği katkılardan dolayı Seçici Kurulumuzun kararıyla 'Türkiye'ye Değer Katanlar Ödülü'nü sunmaktan mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel de Türkiye'nin hak ettiği noktada olabilmesinin ülkenin geleceği olarak gördüğü beşeri sermayeyi üretebilmesine bağlı olduğunu dile getirdi.

"Hedefimiz torunlarımızın dahi övünebileceği işlere imza atmak"

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ise "Türkiye'ye Değer Katanlar Ödülü"nü 15 binin üzerindeki çalışanlarının temsilcisi olarak aldığını aktararak, "Sıfırdan başlayıp bu noktaya gelen bankamızın ulaştığı seviye beni bir profesyonel olarak mutlu ediyor. Faaliyetlerimizle Türkiye'nin dört bir yanında bütün kesimlerden insanlara sesleniyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Ülkenin sürdürülebilir gelişiminde rol oynayacak üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Kıbrıs Barış Suyu, Bilkent Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) ve TAV Bodrum Havalimanı gibi projeleri sahiplenerek, desteklediklerini vurgulayan Ateş, "Kurumsal yurttaş anlayışımızın bir uzantısı olarak da tarım, spor, kültür-sanat ve eğitim alanlarında yatırım yapıyor, bu yöndeki çalışmalarımızı geleceğe bırakacağımız bir miras olarak değerlendiriyoruz" yorumunu yaptı.

Ateş, bankacılık adına yürüttükleri faaliyetlerde yol haritalarını belirlerken insanların ve Türkiye'nin ihtiyaç haritalarından beslendiklerini dile getirerek, "Gerçek bir ihtiyaca, beklentiye dokunabileceğimiz, ülkemize fayda sağlayabilecek projelerin içinde yer almaya çalışıyoruz. Hedefimiz torunlarımızın dahi övünebileceği işlere imza atmak" ifadelerini kullandı.

Liderlikte başarının sırlarına değinen Ateş, kurumsal yönetişim ilkelerine bağlı olmanın, vizyon ve stratejileri baştan ve açık bir şekilde ortaya koymanın, ortak akıl felsefesini yaşam pratiği haline getirmenin, "önce insan" prensibini ilke edinmenin ve zorluklar karşısında asla yılmadan yoluna devam etmenin başarıya giden yolu açtığını belirtti.