8 °C

Mutlu Akü de borsadan çıkıyor

Petrol Ofisi, Demir Döküm ve Alternatifbank'ın ardından Mutlu Akü de borsa kotundan çıkmak için başvuru yapacak

Mutlu Akü de borsadan çıkıyor

İSTANBUL - Halka açıklık oranı yüzde 5'in altında olan şirketlere borsadan çıkma yolunu açan ve 1 Temmuz'da yürürlüğe giren SPK tebliği sonrası borsa kotundan çıkışlar devam ediyor.

Mutlu Akü de Borsa İstanbul kotundan çıkmak için başvuru yapacağını açıkladı. Mutlu Akü borsadan çıkmak için süreçlerin başlatılması kararını Kamıoyu Aydınlatma Platformu'ndan duyurdu.

Mutlu Akü'nün ana hissedarı Metair Akü Holding, son dönemdeki hisse alım işlemlerinin ardından 11 Temmuz itibariyle Mutlu Akü'deki payının yüzde 96.72'ye ulaştığını ve şirketteki diğer hissedarları ortaklıktan çıkarma hakkının kullanılabilmesi amacıyla Mutlu Akü'ye başvurulmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 1 Temmuz 2014 tarihinde yürürlüğe giren Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği ortaklıktan çıkarma ve satma haklarını düzenlerken; son dönemde Petrol Ofisi, Demir Döküm ve Alternatifbank'ın ana hissedarları bu tebliği kullanarak, ana hissedar oldukları şirketleri borsa kotundan çıkarmak için yasal başvurularını yaptılar.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.