8 °C

Piyasalar, Noel nedeniyle yatay kapandı

Noel tatili nedeniyle düşük hacimli piyasada dolar/TL dar bantta kaldı, borsa sadece 5 puan arttı.

Piyasalar, Noel nedeniyle yatay kapandı

Küresel piyasalarda yaşanan Noel tatili sakinliğiyle borsa günü yatay tamamladı. BIST-100 endeksi yüzde 0.01 yükselişle 74,050 puanda kapandı. Endeks gün içinde de 73,864-74,393 dar bandında hareketetti. Noel arifesi olması dolayısıyla bugün bazı Avrupa piyasaları günü kapalı geçirirken, ABD'de ise piyasalar yarım gün açık kalacak.

Analistler, yarın yurt içinde sektörel güven endeksinin izleneceğini belirterek, piyasalarda düşük işlem hacmiyle yatay seyrin sürebileceğini kaydediyor. BIST 100 endeksinin 73.400 ve 72.500 seviyelerinin destek konumuna geldiğini aktaran analistler, yükselişlerde ise 74.500 ve 75.000 seviyelerinin direnç olarak öne çıkacağını dile getiriyor. 

Noel tatili nedeniyle işlem hacimlerinin oldukça azaldığı piyasada dolar/TL dar bantta hareket etti. Bankacılar yıl boyunca fiyatlanan Fed'in faiz artırım beklentisinin realize olmasının ardından belirsizliğin de ortadan kalkmasının piyasalarda genel çerçevede bir rahatlamaya neden olduğunu belirtirken, dolar/TL de ağırlıklı gelişmekte olan ülke para birimlerine paralel bir seyir izliyor. Ssabah 2.92 seviyesinde olan dolar/TL, serbest piyasada 2.9180 seviyesinden kapandı. Euro/TL'nin kapanış fiyatı ise 3.1930.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.