6 °C

Şirketler hisse geri alımına devam ediyor

SPK hisse geri alımıyla ilgili duyurusunun ardından başlayan hisse geri alımları sürüyor.

Şirketler hisse geri alımına devam ediyor

Darbe girişimi sonrası Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) şirketlere, Borsa İstanbul'da kendi hisselerini limitsiz geri alma hakkı tanımıştı. Birçok şirket hisselerini geri alacağını duyurmuştu. Başlayan geri alım işlemleri sürüyor. 

Şirketlerin dün gerçekleştirdikleri hisse geri alımına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptıkları açıklamaya göre, Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret AŞ 17 bin 182,80 lira, GSD Holding AŞ 99 bin 80,19 lira, Net Holding AŞ 775 bin 884,33 lira, GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ 97 bin 640,16 lira, Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret AŞ 145 bin lira, Bakanlar Medya AŞ 6 bin 191 lira, İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret AŞ 4 bin 200 lira ve Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ 23,50 lira tutarında hisse geri alımı gerçekleştirdi.

Şirketlerin bugünkü hisse geri alımına ilişkin açıklamalarına göre, Prizma Pres Matbaacılık Yayıncılık Sanayi ve Ticaret AŞ 12 bin 225 lira, Borusan Yatırım ve Pazarlama AŞ 424 bin 326,12 lira tutarında hisse geri alımı yaptı.

Ayrıca dün Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ, Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi AŞ, Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ, İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ ise borsada kendi paylarının geri alımını gerçekleştirmesine karar verildiğini bildirdi. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap