10 °C

Türkiye Finans’tan 80 milyon TL’lik kira sertifikası ihracı

Türkiye Finans, yeni kira sertifikası ihracını tamamladı. Bankanın TL bazında ve yurtiçi piyasada ihraç ettiği 80 milyon TL tutarlı kira sertifikasının yıllık basit getiri oranı yüzde 11.10 oldu.

Türkiye Finans’tan 80 milyon TL’lik kira sertifikası ihracı

Türkiye Finans Katılım Bankası, iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş. tarafından 15 - 17 Mart tarihleri arasında talep toplaması yapılan 80 milyon TL’lik kira sertifikası ihracını tamamladı. 179 gün vadeli kira sertifikasının yıllık basit getiri oranı ise yüzde 11.10 oldu.

TF Varlık Kiralama A.Ş'nin 20 Mart 2017'de halka arz yöntemiyle ihracını gerçekleştirdiği kira sertifikasının satışının tamamlandığına ilişkin özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlandı.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Şirketimizin, talep toplamasını 15-16-17 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirdiği, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş'nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı, sahipliğe dayalı, 179 gün vadeli, 80.000.000 TL tutarındaki kira sertifikasına ilişkin dağıtım işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleşmiştir. Getiri tutarlarının ödenmesi, 16 Haziran 2017 ve 15 Eylül 2017 tarihlerinde yapılacaktır."

Kira sertifikası ihracına ilişkin de açıklama yapan Türkiye Finans Hazine ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, "Faizsiz bankacılık prensiplerine uygun olması ve ikinci el piyasada alınıp satılması nedeniyle büyük ilgi gören kira sertifikası ihracımızı başarıyla gerçekleştirdik. Elde ettiğimiz finansmanla yatırımlarımıza ve özellikle KOBİ'leri desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye Finans olarak kurulduğumuz günden beri yenilikçi ürünlerimizle müşterilerimize farklı finansman seçenekleri sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde de yeni kira sertifikası ihraçları ile kaynaklarımızı çeşitlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.