10 °C

Yılın gönüllü dostu bankası Finansbank oldu

Minik Eller Büyük Hayaller Platformu'ndaki projeler kapsamında 700'e yakın gönüllü Finansçıyı çocuklarla buluşturan Finansbank, Habitat'tan "Yılın Gönüllü Dostu Bankası" ödülünü aldı

Yılın gönüllü dostu bankası Finansbank oldu

Finansbank, yaratıcı ve mutlu nesiller yetiştirilmesine katkı sunmak amacıyla kurduğu Minik Eller Büyük Hayaller Sosyal Sorumluluk Platformu ile Habitat'tan Yılın Gönüllü Dostu Bankası ödülünü aldı. 700'e yakın Finansçı, Platform kapsamında yer alan projelere gönüllü olarak katılarak 2015 yılında binlerce çocukla bir araya geldi.

Finansbank'a ödülü, gençlerin sürdürülebilir kalkınmada etkin rol alması hedefiyle çalışan Habitat'ın 81 ildeki genç gönüllülerin katılımıyla düzenlediği törende verildi. Finansbank adına ödülü Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Çakır aldı. 

Finansbank, Minik Eller Büyük Hayaller Platformunu 2015 yılında kurduk ve ilk olarak Madagascar Live ve Sezuş'un Hikayeleri Efe ile Bulut Osman Bey'e Karşı oyunlarına sponsor oldu. Madagascar Live 5 ilde 65 bin izleyici ile buluştu. 100 gönüllü Finansçı oyunlardan önce düzenlenen etkinliklerde gönüllü olarak sosyal kurumlardan gelen çocuklara ağabeylik, ablalık yaptı. 

Finansbank, hala devam eden Sezuş'un Hikayeleri Efe ile Bulut Osman Bey'e Karşı ile de şimdiye kadar 12 ilde 100 binden fazla çocukla buluştu. Burada da 200'den fazla gönüllü Finansçı, bin 500 sosyal kurumdan gelen çocuğa ağabeylik ablalık yaptı. 

Finansbank'ın, Microsoft ve Habitat işbirliğinde başlattığı Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi de Türkiye'nin dört bir yanında ilgiyle karşılanıyor. 22 ilde 5 bin çocuğu 16 saatlik eğitimlere dahil etmeyi hedefleyen projeye 192 Finansçı eğitmen ve süpervizör olarak gönüllü katılım sağlıyor. 

Harika Matematik Türkiye'yi dolaşıyor

Finansçıların gönüllü olarak katıldığı bir diğer proje ise "Harika Matematik Sergisi". The Zone by Finansbank'ta 3 ay açık kalacak sergi eş zamanlı olarak bir yandan da Türkiye'yi dolaşıyor. Kısa bir süre önce Erzurum ve Adana'da çocuklarla buluşan sergi, yakın zamanda Kayseri, Gaziantep, Antalya ve Soma'da olacak. Finansbank'ın 100 bine yakın çocuğa ulaşmayı hedeflediği sergi projesinde 6 ilde toplam 100'e yakın Finansçı gönüllü olarak çalışacak. 

Finasbank'ın Minik Eller Büyük Hayaller Platformu, 2016 yılında Finansçıların da katılacağı yeni projelerle büyümeye devam edecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.