10 °C

Ziraat Bank International usulsüzlük iddialarını yalanladı

Ziraat Bank International Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Türkmen, Alman polisinin usulsüzlükler nedeniyle bankaya baskın düzenlediği yönündeki iddiaları yalanladı.

Ziraat Bank International usulsüzlük iddialarını yalanladı

Almanya genelinde faaliyet gösteren ve Ziraat Bankası AŞ’nin yüzde 100 iştiraki olan Ziraat Bank International AG Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Türkmen, bankayla ilgili öne sürülen iddialara ilişkin açıklamada bulundu.

Türkmen, "Geçtiğimiz günlerde bankamız hakkında sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yer alan haberler tamamen gerçek dışıdır. Bankamız kurulduğu günden bu yana tüm iş ve işlemlerinde kanun ve düzenlemelere titizlikle uymaktadır. Yayımlanan haberlerin gerçek dışı olduğu bilgisi eş zamanlı olarak internet sitemiz üzerinden kamuoyuna duyurulmuş, bunu yapanlara karşı hukuki süreç de başlatılmıştır" dedi.

Türkmen, bankanın bundan sonraki dönemde de tüm kanun ve düzenlemeler ile tam uyumlu bir şekilde faaliyet göstermeye devam edeceğini vurguladı.

Bazı internet sitelerinde, Alman polisinin bankaya usulsüzlükler nedeniyle baskın düzenlediği yönünde iddialar yer almıştı.

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.