Ziraat'ten borsada 'sıfır komisyon' devri

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 
 
ANKARA - Ziraat Finans Grubu'nun iştiraki Ziraat Yatırım Menkul Değerler'in, yeni internet şubesinin lansmanıyla paralel olarak "Bayram Havası Borsa'ya Yaradı" sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında, Ziraat Bankası ve Ziraat Yatırım internet şubelerinden, Ziraat Trader java ve tüm mobil uygulamaları aracılığı ile gerçekleştirilecek günlük 5 bin TL'ye kadar hisse senedi alım-satım işlemlerinden komisyon alınmıyor. Kampanya 30 Kasım 2012'ye kadar sürecek. 
 
Ziraat Bankası'ndan yapılan yazılı açıklamada, Ziraat Yatırım'ın Türkiye'de ilk kez uygulanan bir teknoloji ile hayata geçirilen yeni internet şubesindeki özelliklerin müşterilerine tanıtılması amacıyla başlatılan kampanya hakkında bilgi verildi. 30 Kasım 2012'ye kadar sürecek kampanya çerçevesinde Ziraat Bankası (www.ziraatbank.com.tr) ve Ziraat Yatırım (www.ziraatyatirim.com.tr) internet şubelerinden, Ziraat Trader java ve tüm mobil uygulamaları aracılığı ile gerçekleştirilecek günlük 5 bin TL'ye kadar hisse senedi alım-satım işlemlerinden komisyon alınmadığı bildirildi. Söz konusu kampanya çerçevesinde müşterilerin, bu süre boyunca 5 bin TL'yi aşan işlemlerini avantajlı komisyon oranları ile gerçekleştirebileceğine dikkat çekildi. 
 
Farklı bir teknoloji kullanılan yeni internet şubesinde, tüm pencerelerin birbirlerinden bağımsız olarak farklı fonksiyonlar ile takip edilebilirken, hızlı emir iletimi fonksiyonu ile küçük yatırımcılar için ileri düzey bir işlem platformu hayata geçirildiğine vurgu yapılan açıklamada, içerisinde gerçek zamanlı verilerin kullanıldığı sitenin, uluslararası işlem platformlarının Türkiye'deki ilk uygulaması olma özelliği taşıdığı bildirildi. Yeni modern önyüzün yanında arka plandaki altyapı ise ciddi bir büyüklükte tasarlandığı belirtilerek, bu altyapı ile çok sayıda müşterinin aynı anda işlemlerini gerçekleştirebilmeleri ve zaman içinde farklı piyasaları takip edebilmeleri mümkün kılındığı ifade edildi.