4 °C

'Göçmenler ekonomimizin geleceği'

Çeşitliliğin yatırımların motor gücü olduğunu belirten Kanada Başbakanı Trudeau, 'Göçmenleri ülke ekonomisinin geleceği olarak kabul ettik' açıklamasında bulundu.

'Göçmenler ekonomimizin geleceği'

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Suriye’den ülkeye kabul edilen göçmenleri ülke ekonomisinin geleceği olarak gördüğünü söyledi.

İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’ndaki özel oturumda konuşan Trudeau, “Sığınmacılar ülkemize geldiğinde biz onları yeni Kanadalılar ve ülkemizin ekonomisinin geleceği olarak kabul ettik. Çeşitlilik yatırımların motor gücüdür; yaratıcılığı artırır ve dünyamızı zenginleştirir” ifadelerini kullandı.

İklim değişikliğine ilişkin adımların ekonomik büyümeye zarar vermeden atılabileceğinin altını çizen Trudeau, “Önümüzdeki endüstri devrimi ile emin olduğum tek şey tüm dünyaya devasa bir değişim getireceğidir” dedi. Bazı politikacıların günümüzde ekonomik istikrar için kemer sıkma tedbirlerine başvurmayı seçtiğini belirten Trudeau, bunun yerine ülkelerin halkına ve altyapıya yatırım yapmaya devam etmesi gerektiğini vurguladı.

"Dördüncü Sanayi Devrimi" başlığı altında sığınmacı krizinden, iklim değişikliğine, eşitsizlikten teknoloji ve ekonomiye dair pek çok küresel sorununun ele alınacağı foruma 100'den fazla ülkeden 40'ın üzerinde devlet ve hükümet başkanı ile bin 500'den fazla iş adamı olmak üzere 2 bin 500'ün üzerinde kişi katıldı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.