9 °C

'Görüş ayrılıkları bir günde çözülemez'

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, "Türkiye'yle Suriye konusundaki mevcut görüş ayrılıklarımızın bir günde çözülmesi mümkün değil" açıklamasını yaptı.

'Görüş ayrılıkları bir günde çözülemez'

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Türkiye ve Rusya'nın Suriye konusunda yapıcı ve olumlu bir çalışma yürüttüğünü söyledi. 

Moskova'da haftalık basın bilgilendirme toplantısında Zaharova, Türkiye ile Suriye konusuna detaylı bir çalışmaya başlandığını belirterek, "Türkiye ile Suriye konusunda ciddi görüş ayrılıklarımız var. Bunu ya müzakere yoluyla çözersiniz ya da birbirinizi dinlememeyi tercih edersiniz. Şu an ilk seçenek gerçekleşiyor" dedi. 

Zaharova, "Suriye konusundaki mevcut görüş ayrılıklarımızın bir günde çözülmesi mümkün değil. Ancak yapıcı ve olumlu olarak gördüğümüz bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışma farklı formatlarda devam edecektir" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de önceki gün ve dün gerçekleşen terör saldırılarında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyen Zaharova, yararlılara acil şifa dileklerini iletti. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap