10 °C

'Hitler'in izinden giden İsrail gibi...'

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Biz Hitler zulmüne karşıyız. Hitler'in izinden giden İsrail gibi terör devletlerine de karşıyız" dedi

'Hitler'in izinden giden İsrail gibi...'

HATAY - Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay itfaiye önünde halka sesleniyor.

"Biz Ortadoğu'daki çatışmaların hiçbirinde taraf değiliz" diyen Erdoğan, "Mezhepler arasında tarih boyunca taraf tutmadık bugün de taraf tutmuyoruz. Dinler arasında taraf tutmadık bugün de tutmuyoruz. Biz tarafız. Nerede? Biz Hakk'ın tarafındayız" şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yok Şia, yok Sünni. Ben Şia'nın ileri gelenlerine hep şunu söyledim, 'Bırakın' dedim 'Şu Şia'lığı şu Sünniliği'. Biz Müslüman değil miyiz, Müslümanız'. O zaman bu ölümler niye? Şu Suriye'de 200 bin insan öldürüldü, siz bu öldüren adama hala katil gözüyle bakmıyorsunuz. Bu Esed denilen katili hala nasıl savunursunuz?. Mezhep aşkına bir katil savunulabilir mi, onun yanında olunalabilir mi? Ama Kılıçdaroğlu gibiler olur."

"Provokasyon yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan,  "Esed yanlıları ve onlarla birlikte CHP'liler ise çeşitli şehirlerimizde provokasyon yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sakın bunlara aldanmayalım. Bunların tuzağına asla düşmeyelim. Yarın bize Ensar olmanın şerefi, onlara yaptıkları provokasyonların utancı kalacaktır." dedi.

"Hitler'in izinden giden İsrail gibi terör devletlerine karşıyız"

Erdoğan, "Biz Hitler zulmüne elbet karşıyız. Biz antisemitizme karşıyız ama herkes bilsin ki Hitler'in izinden giden İsrail gibi terör devletlerine de karşıyız" şeklinde konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.