4 °C

'Kasımda Afrika-Türkiye Zirvesi planlıyoruz'

Katıldığı 23. Afrika Birliği Zirvesi'nde amaçlarının Afrikalılara yardım etmek olduğunu belirten Tarım Bakanı Eker, "Kasımda Afrika-Türkiye Zirvesi düzenlemek istiyoruz" dedi

'Kasımda Afrika-Türkiye Zirvesi planlıyoruz'

MALABO - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, kasım ayında Türkiye'de Afrika-Türkiye Zirvesi düzenlenmesinin planlandığını söyledi. 

Ekvator Ginesi'nin başkenti Malabo'da "Tarım ve Gıda Güvenliği" temasıyla düzenlenen 23. Afrika Birliği Zirvesi'nde konuşan Eker, "Kasımda, Afrika-Türkiye Zirvesi düzenlemek istiyoruz, gelişimin bir amacı da bu" dedi.  

Güçlü ekonomisi bulunan Türkiye'nin Afrika ülkeleri ile planlı işbirliği yapabilmek için oturmuş bir sanayiye sahip olduğuna dikkati çeken Eker, "Gıda güvenliği ve gıda ürünlerinin geliştirilmesi için projelerimiz var ancak bu projelerin temalarını belirlemek için önce Afrikalı ortaklarımızla görüş alışverişinde bulunmak istiyoruz" diye konuştu. 

Bakan Eker, " Başka ülkelerle yarışmak için burada değiliz. Amacımız birçok alanda Afrikalılara yardım etmek" ifadelerini kullandı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.