'Kendilerine göre kararlar alıyorlar'

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Birileri toplanıyor, 'kendin pişir, kendi ye' cinsinden kendilerine göre kararlar alıyorlar. Neymiş, soykırım yapılmış. Bunlar vız gelir, tırıs gider" dedi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen Altındağ AK Parti İlçe Danışma Meclisi'nde, Altındağlılara seçimlerde yüzde 65 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktıkları için teşekkür etti.

Akdoğan, son günlerde Türkiye karşıtı kampanya yürütüldüğünü vurgulayarak, "Birileri toplanıyor, 'kendin pişir, kendi ye' cinsinden kendilerine göre kararlar alıyorlar. Neymiş efendim, soykırım yapılmış. Bunlar vız gelir, tırıs gider, hiçbirinin de kıymetiharbiyesi yok, yapan kendine yapar. Avrupa Parlamentosu, çıkmış, karar alıyor, sen kimsin?" diye konuştu.

Dün Çanakkale'de dünyaya çok önemli mesaj verildiğine dikkati çeken Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmişte savaşmış, birbirimize kurşun sıkmış olabiliriz ama 73 ülkeden insan geldi, Çanakkale ruhunu gördü, Çanakkale ruhunu yaşadı ve nasıl dostluk köprüleri kurulabilirmiş, onu bütün dünyaya gösterdi. Geçmişin kin ve nefreti üzerine geleceği inşa edemeyiz, geleceği dostluk, barış üzerine inşa etmemiz lazım. İşte Türkiye, dün bütün dünyaya bu mesajı verdi."

"Bunlar sadece serap görürler" 

Milletin AK Parti'nin arkasında durduğunu kaydeden Akdoğan, 2002'de milletin yönetime el koyduğunu, buradan geriye gidiş olmayacağını dile getirdi.

Akdoğan, CHP'nin seçim beyannamesinde "1+8+4" eğitim sistemini önerdiğini, bunun imam hatipliler ile meslek liselerinin orta bölümüne kilit vurulacağı anlamına geldiğini söyledi. 

"Sen, seçim beyannamende hangi politikayı ortaya koydun, hangi vizyonu koydun ortaya?" diye soran Akdoğan, şöyle devam etti:

"Nesin sen? Senin siyasi kimliğin ne? Hangi politikayı öneriyorsun? 12 yıldır 'irtica' diyorlardı, 'laiklik elden gidiyor' diyorlardı. Onu da unuttular, milleti öyle kandırıyorlardı, şimdi başka türlü kandırmaya çalışıyorlar. 

HDP diyor ki: Ben din dersini kaldıracağım, Diyaneti kaldıracağım. Kürtlerin CHP'si. Bu anlayışları milletimizin iyi görmesi lazım. Hepsi bir araya geldi. CHP'si, MHP'si, HDP'si, kafalarında bir koalisyon hayali var. Bunlar sadece serap görürler, serap."

"Ermeni diasporası, ellerindeki malzemeyi kaybetmek istemiyor"

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, daha sonra İller Bankası Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yenimahalle AK Parti İlçe Danışma Meclisi'ne geçti. 

Akdoğan, Türkiye'deki Ermeni vatandaşların ülkenin kalkınması için büyük çaba gösterdiklerini belirterek, "Patrikhane, buradaki ayinler, kiliselerin yapımı... Her türlü iyi niyeti gösteriyoruz. Ermenistan'la ilişkilerin normalleşmesi için her türlü çabayı ortaya koyduk ama duvar... Ermeni diasporası istemiyor, beyefendiler ellerindeki malzemeyi kaybetmek istemiyor. O zaman bütün dünyanın oturup düşünmesi lazım. Sürekli dostluk elini uzatan, barış mesajı veren, 'gelin, birlikte araştıralım' diyen bir Türkiye var, bunların hiçbirini kabul etmeyen bir Ermenistan var" değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler