7 °C

'MEB koltuğu Bilal Erdoğan'a ait'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bilal Erdoğan, MEB bürokratlarını toplamış, milli eğitim politikasını anlatıyor. Milli Eğitim Bakanı'nın koltuğu ona değil, Bilal Erdoğan’a ait" dedi

'MEB koltuğu Bilal Erdoğan'a ait'

İSTANBUL - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu sabah saatlerinde İstanbul'a geldi. Kılıçdaroğlu, gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi. Paralel yapı iddialarına ilişkin operasyonları de değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Bir paralel devlet varsa bir numaralı sorumlusu ülkeyi yöneten kişidir. Her seçim öncesi ne hikmetse bu operasyonlar yapılıyor.  Bir paralel devlet varsa önce Erdoğan yargı önüne çıkmalı" ifadelerini kullandı

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Bilal Erdoğan denen kişi değil Bilal Erdoğan'ın bizzat kendisi. MEB bürokratlarını toplamış, milli eğitim politikasını anlatıyor. MEB Bakanı’nın oturduğu koltuk ona değil Bilal Erdoğan’a ait. Hükümetin bir görünen bir de görünmeyen politikası var. Görünmeyen yüzünü kamuoyuna açıkladık. Gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşmış bir kişi ülkenin milli eğitim politikasını belirliyor. Bizim için acı olan konu da budur.

"Hüseyin Çelik, 'Paralel devlet söylemine kargalar bile güler' dedi"

Ben Türkiye’de yaşıyorum. Bir paralel devlet varsa bir numaralı sorumlusu ülkeyi yöneten kişidir. Her seçim öncesi ne hikmetse bu operasyonlar yapılıyor.  Bir paralel devlet varsa önce Erdoğan yargı önüne çıkmalı. Defalarca uyarıldı. Her defasında Hüseyin Çelik, "Paralel devlet söylemine kargalar bile güler" dedi. Sen aldığın rüşvetin hesabını vereceksin Recep Tayyip Erdoğan. Nereye giderse gitsin hesabını soracağız. O sanıyor ki belli seçimlere gireceğim bunlar unutturacağım. Kaçamazsın.

"Milletin anasını belleyenlerin adayı"

Erdoğan bu desteği niye istiyor? Dünya kadar parası var. Sıfırlayamadığı dolarları var, milletin anasını belleyen işadamları var. Milletin anasını belleyenlerin adayı demek lazım. Yazmamışlar afişe sığmadığı için herhalde. Haram lokma yiyeceksin, rüşvet alacaksın ve milletin adayıyım diyeceksin.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.