10 °C

'MİT'in CHP ile uğraşacak kadar vakti yok'

HDP'ye "Çözüm sürecinde samimiyseniz bu millete bir özür borcunuz var" diye seslenen Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun 'MİT' iddialarına ise, "MİT'in çok önemli işleri var, CHP'yle uğraşacak kadar vakti yok" diyerek yanıt verdi

'MİT'in CHP ile uğraşacak kadar vakti yok'

AĞRI - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ağrı'nın Patnos ilçesinde AK Parti Patnos İlçe Kongresi'ne katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, çözüm süreci ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'MİT'e ilişkin iddialarına değinen Davutoğlu, muhalefete yönelik sert eleştirilerde bulundu.

HDP'ye, "Eğer çözüm sürecinde samimiyseniz 6-7 Ekim olayları dolayısıyla bir kere bu millete bir özür borcunuz var" diyerek seslenen Davutoğlu, "Bir daha bu milletin evlatlarına sokağa çıkmak için, şiddet için çağrıda bulunmayın. Çözüm sürecinde samimiyseniz bir daha kimseyi bu topraklarda, bu toprakların, bu mekanların üzerinde şiddete davet etmeyin" dedi.

"Devlet kurumuna iftirada bulunuyor"

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun MİT'in CHP içinde birtakım faaliyetler yaptığı iddialarına yönelik ise, ''Kılıçdaroğlu kendi acziyetini örtmek için kendi zayıflığını örtmek için bir devlet kurumuna iftirada bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu şöyle devam etti:

''Kılıçdaroğlu'na buradan sesleniyorum, iftiralar üzerine siyaset yapmayın. Devlet kurumlarını zaafiyet içinde göstermeye çalışmayın, çünkü bu kurumlar hepimize lazım. Elinde bir delil varsa Sayın Kılıçdaroğlu, çık ve söyle, çık ve ispat et. İspat edemiyorsan müfterisin, ispat edemiyorsan devlet kurumlarını zayıflatmak üzere faaliyet gösteren bir ihanet içindesin.

Sayın Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatının çok önemli işleri var yapacak, CHP'yle uğraşacak kadar vakti yok. Ayrıca hiçbir şekilde, hiçbir devlet kurumu siyasetin içinde değildir ve olmayacaktır.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.