18 °C

'Tivibu Ev' 30 ilde devrede

TTNET Genel Müdürü Yılmaz, bir yılda bir milyona ulaşan web tv projesinin bugün 30 ilde aynı anda yayına başladığını belirtti.

'Tivibu Ev' 30 ilde devrede

İSTANBUL - TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Tivibu adını verdikleri hizmeti bundan sonra "Tivibu Ev" olarak adlandıracaklarını belirterek, 2010 yılının Eylül ayında İstanbul, Ankara ve İzmir'de pilot uygulamasını başlattıkları "Tivibu Ev"i bugün 30 ilde aynı anda devreye aldıklarını bildirdi.

TTNET'in yeni dönem televizyon platformu IPTV'nin yeni projelerinin tanıtım toplantısında Yılmaz,  "İnternet ve televizyonu, bilgisayarla birleştirme adına bir servise imza attık. Canlı yayını durdurmak, geriye, ileri almak, kaçırılan dizileri, programları bir hafta boyunca sistemde tutmak... Geçen yıl 'Tüm bilgisayarları televizyon, DVD mağazası, sinema salonu haline getireceğiz' dedik" diye konuştu.

30 ilde aynı anda yayında

Yılmaz, Tivibu adını verdikleri hizmetin bundan sonra "Tivibu Ev" olarak adlandıracaklarını, çok yakında hizmete alınacak cep telefonu ve tablet bilgisayar versiyonuna da "Tivibu Cep" adını vereceklerini anlatarak, 2010 yılının Eylül ayında İstanbul, Ankara ve İzmir'de pilot uygulamasını başlattıkları "Tivibu Ev"i bugün 30 ilde aynı anda devreye aldıklarını bildirdi.

TTNET'in IPTV hizmeti "Tivibu Ev"e bugünden itibaren Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinden de ulaşılabilecek.

Bir milyon web tv abonesine ulaştık

Bir yıl içinde WEB TV servisi abonesinin bir milyona yaklaştığını, bunun büyük bir başarı olduğunu anlatan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Tivibu markasını bugün televizyonlara taşıyoruz. Bunu yakın zamanda mobil telefonlara, cep telefonlarına, tabletlere taşıyacağız. Tivibu çatı markamız. Artık kontrol, kullanıcılara geçiyor. Kullanıcı, istediği yayını, istediği içeriği istediği yerde, zamandan mekandan bağımsız izleyebilecek. Kullanıcıya seçim hakkı veriyoruz.

Artık CD'ler kalmadı, müzik internette. TTNET müzik portalından her gün 1,2 milyon şarkı indiriliyor. DVD'ler yok olacak. Televizyonlar ve radyolar interneti yeni bir yayın mecrası olarak kullanacak. Durum böyle olunca Tivibu ilerleyecek, gelişerek devam edecek."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap