5 °C

'Twitter'ın kökünü kazıyacağız'

Başbakan Erdoğan, "Şimdi mahkeme kararı çıktı. Twitter miwtter hepsinin kökünü kazıyacağız. 'Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der' hiç beni ilgilendirmiyor" dedi

'Twitter'ın kökünü kazıyacağız'

BURSA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, partisinin düzenlediği Bursa mitinginde konuştu.

Bursa'da halka seslenen Başbakan Erdoğan, dün TBMM'de yaşanan fezleke krizini değerlendirdiği konuşmasında Pensilvanya'ya önemli mesajlar gönderdi.

"Memleketine fitne sokandan, dostunu arkadan vurandan, kardeşini kuyuya atandan, insanların mahremini gözetleyenden münzevi olmaz. Spordan siyasete, magazinden istihbarata kadar her türlü işle uğraşan, her türlü kirli işe bulaşan, memleketin her meselesine burnunu sokandan asla din adamı da olmaz, alim de olmaz, muteber insan da olmaz" diyen Erdoğan, gelebilecek tüm tepkilere rağmen Twitter'ı da kapatacağını duyurdu. 

Erdoğan şöyle konuştu:

Şimdi bakın uluslararası komplolar bu işin içinde. Çok ilginç. Bu Twitterlar falan var ya şimdi mahkeme kararı çıktı, Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız. 'Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der' hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü görecekler. Süratle bu adımı atıyoruz, ülkemin güvenliği söz konusu. Ülkeme fitne sokmak isteyen karşısında bizi bulacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.