10 °C

'Yaptırımlar ürün fiyatlarını yükseltti'

Türkiye'ye uygulanan yaptırımların birçok üründe fiyatların yükselmesine sebep olduğunu belirten Rusya Başbakanı Medvedev, hükümetin telafi edici tedbirler üzerinde çalıştığını söyledi

'Yaptırımlar ürün fiyatlarını yükseltti'

Rusya Başbakanı Medvedev, Türkiye'ye uygulanan yaptırımların ülkede birçok üründe fiyatların yükselmesine yol açtığını doğrulayarak, hükümetin telafi tedbirleri üzerinde çalıştığını bildirdi.

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, "Dmitriy Medvedev ile görüş" programı kapsamında Rus televizyon kanalının canlı yayınında, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Rusya ekonomisi için 2015 yılının ağır bir yıl olduğunu kaydeden Medvedev, hükümetin krizi önlemek adına aldığı tedbirlerin etkili olduğunu ve durumun istikrara kavuştuğunu savundu.

Medvedev, Türkiye-Suriye sınırını geçerek ikazlara rağmen Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrasındaki gelişmelere de değindi.  

Rus yönetiminin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımların ülkesinde birçok üründe fiyatların yükselmesine yol açtığını doğrulayan Medvedev, hükümetin telafi tedbirleri üzerinde çalıştığını bildirdi.

Medvedev, gelecekte Türkiye ve Mısır ile turizm ilişkilerinin yeniden kurulacağı ihtimalinin bulunduğuna da dikkati çekerek, "Yaşam ve dinlenme, bir biriyle kıyaslanmayacak değerlerdir. Türkiye'ye karşı alınan kararlar bir yaptırım değil, devletin savunma reaksiyonudur " ifadelerini kullandı.  

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.