'Yeni Türkiye'de hırsızlık meşru'

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyosunda takipsizlik kararı verilmesi hakkında konuşan CHP'li Tezcan, "AKP'nin Yeni Türkiye'sinde hırsızlığın meşru, hırsızlığı soruşturmanın ise gayrimeşru olduğu tescillenmiştir" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA  - CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İstanbul merkezli 17 Aralık soruşturmasına ilişkin, "AKP'nin Yeni Türkiye'sinde hırsızlığın meşru, hırsızlığı soruşturmanın ise gayrimeşru olduğu tescillenmiştir" değerlendirmesinde bulundu. Tezcan, yazılı açıklamasında, 17 Aralık soruşturmasında 53 kişi hakkında verilen takipsizlik kararının, yargı-siyaset kirli ittifakının en çarpıcı örneği olduğunu savundu.

17 ve 25 Aralık soruşturmalarının hemen ardından yapılan HSYK, CMK gibi yasa değişiklikleri ve operasyonlar ile bu sonucun hazırlandığını öne süren Tezcan, şunları kaydetti:

"Hangi namuslu vicdan, tapelerdeki rüşvet pazarlıklarını, teknik takiplerde görüntülenen rüşvet parası dolu bavul resimlerini, yatak odalarındaki para kasaları ve para sayma makinelerini, ayakkabı kutusundan çıkan dolarların masumiyetini izah edebilecek merak ediyorum. Bu kararla AKP'nin Yeni Türkiye'sinde hırsızlığın meşru, hırsızlığı soruşturmanın ise gayrimeşru olduğu tescillenmiştir. Karar, kararı verenlerin boynuna asılmış bir utanç tasması olarak kalacaktır.

Hukuku çiğneyerek, iktidar talimatı altında yargı yetkisini keyfi olarak kötüye kullanan ve bu suretle suçu örtbas edip, suçluyu kayıranlar çok yakın zamanda kendi kirli ilişkilerinin ve duruşlarının hesabını mutlaka vereceklerdir."

Bu konularda ilginizi çekebilir