17 °C

'Yeşil İETT' şampiyon oldu

İETT, European Business Awards'da Çevre ve Kurumsal Sorumluluk alanında 24 bin başvuru arasından seçilerek ulusal şampiyon oldu

'Yeşil İETT' şampiyon oldu

İSTANBUL - Avrupa'nin en prestijli ödüllerinden biri olan European Business Awards (Avrupa İş Ödülleri) yılın en iyilerini seçti. İETT, Çevre ve Kurumsal Sorumluluk alanında 24 bin başvuru arasından seçilerek ulusal şampiyon oldu. 

Konuya ilişkin yazılı açıklamada, 2007 yılından beri Avrupa'nın iş dünyası oscarlarını belirleyen organizasyonda İETT'nin, çevre duyarlılığı ve kurumsal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla ön plana çıktığı bildirildi.  

Açıklamada, şunlar kaydedildi:  

"Yarışmada 2014-2015 yılının ülkelerini temsil edecek şampiyonları açıklandı. 33 ülkeden 24 bin başvuru arasında sadece 709 şirket şampiyonluk ödülü aldı. Bu yıl Türkiye şampiyonlarından biri ise İETT oldu. Avrupa Birliği genelindeki kurum ve şirketlerde mükemmelliği, en iyi uygulamaları ve yenilikleri ödüllendiren European Business Awards, Avrupa'nın en iyilerini ise Temmuz 2015'te açıklayacak. 16 Aralık 2014- 30 Ocak 2015 tarihleri arasında halk oylamasının yapılacağı ödüller için de geri sayım başladı."  

Açıklamada, enerji etüt raporları, kalite standartları, atık yönetimi, karbon ayak izi hesaplama, güneş enerjili durak, yeşil garaj gibi birçok projenin yer aldığı başvuruda İETT'nin kendi enerjisini üreten bir hizmet vizyon çizdiği belirtilerek, "YEŞİL İETT yolunda bugüne kadar doğalgaz ile çalışan otobüsler dahil olmak üzere birçok projeye imza atan İETT, bu ödülle başarısını taçlandırmış oldu" ifadeleri yer aldı.  

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap