15 Temmuz'da İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz mi? İETT ve Metro İstanbul hangi günler ücretsiz?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle belediyeler ve bakanlık, toplu taşımayı bir günlüğüne ücretsiz yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de yazılı açıklamayla "15 Temmuz'da İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz mi?" ve "İETT ve Metro İstanbul hangi günler ücretsiz?" sorularına yanıt verdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2019'da İBB Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda başlatılan dini ve milli bayramlarda toplu ulaşımın ücretsiz hizmet vermesi uygulamasına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde de devam edileceğini kaydetti.

15 Temmuz'da İstanbul'da hangi araçlar ücretsiz? İETT, metro, metrobüs ücretsiz mi?

15 Temmuz'da kent genelinde İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü otobüsleri, özel halk otobüsleri, metrobüs, nostaljik tramvay ve tünel araçları, Şehir Hatları AŞ vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları (İDO Körfez hariç), Metro İstanbul AŞ (tramvay, metro, hafif metro ve füniküler, teleferik ve Kadıköy-Moda nostaljik tramvay) araçları ücretsiz toplu ulaşım hizmeti sağlayacak.

Daha önce de Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ile Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferlerinin ücretsiz olacağı açıklanmıştı.