225 milyon dolara satıldı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 

Nıke, Inc. Umbro'nun Iconix Brand Group'a Satıldığını Duyurdu

 

BEAVERTON - NIKE, Inc. Umbro alt markasının Iconix Brand Group, Inc.  şirketine 225 milyon Dolar karşılığında satışı için nihai bir anlaşmaya varıldığını duyurdu. Satış işleminin 2012 yılı sonu itibarıyla tamamlanması bekleniyor.

NIKE, Inc., 31 Mayıs 2012 tarihinde NIKE, Jordan, Converse ve Hurley markalarında büyümeyi desteklemeye daha iyi odaklanmak için Umbro ve Cole Haan'ı elden çıkarmayı düşündüğünü açıklamıştı.

NIKE, Inc. Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Mark Parker, "Herhangi bir markayı elden çıkarmak zor bir karardır ancak bu eylem büyüme potansiyeli en yüksek olan imkanlarımıza odaklanmamızı sağlayacaktır." dedi ve şöyle devam etti: "Umbro büyük bir mirasa sahiptir ancak sonuçta kategori stratejimiz geliştikçe Nike Football'un hem sahada hem de saha dışında futbolcuların gereksinimlerini karşılayabileceğine inanıyoruz."

Iconix Brand Group İcra Kurulu Başkanı Neil Cole, "Umbro, küresel ve sadık bir tüketici kitlesine sahip gerçek ve otantik bir futbol markasıdır ve biz bu markayı simgesel marka portföyümüze eklemekten büyük heyecan duyuyoruz" dedi ve şunları ekledi: "Umbro, 100'ün üzerinde ülkede 30'un üzerinde lisansa ve takipçilere sahip heyecan verici bir satın alma. Uluslararası ortaklarımızla birlikte çalışarak Umbro'nun zengin mirasını korumak ve daha da genişletmek için sabırsızlanıyoruz."