239 bin hisse kurban kesildi

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal, "239 bin hisse kurban, Müslüman coğrafyasında kesilerek, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı." dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal, Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Ordu'da Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile yürüttükleri kurban kampanyası kapsamında 239 bin hisse kurban kesildiğini söyledi.

Vekaletle kurban programı 2016 yılı kapsamında hayırsever vatandaşlar tarafından, 239 bin 414 hisse kurbanın kendilerine emanet edildiğini belirten Ünal, bağışta bulunan vatandaşlara da teşekkür etti.

Ünal, kurbanların önemli bir kısmının mağdur Müslüman coğrafyasında kesilerek, dağıtıldığını dile getirerek, Türk insanının bütün Müslümanlara karşı duyarlılığını bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

Türkiye'de 235 il ve ilçe merkezinin yanı sıra 120 farklı noktada kurbanların kesildiğini belirten Ünal, "Bunun yanında yurt dışında da 130 ülkenin 530 farklı noktasında kurban kesimi yaparak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 239 bin hisse kurban, Müslüman coğrafyasında kesilerek, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Böylece milletimizin emanetlerini mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırarak, bayram sevinçlerine ortak olduk." dedi.

Prof. Dr. Ünal, kurban vekaletinin geçen seneye göre yüzde 33 arttığını sözlerine ekledi.

Bu konularda ilginizi çekebilir