8 °C

”31 Ekimde Demokrat Parti adı altında birleşeceğiz”

DP Genel Başkanı Cindoruk, Anavatan Partisi ile yürüttükleri birleşme sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti

”31 Ekimde Demokrat Parti adı altında birleşeceğiz”

ANKARA - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 31 Ekimde Anavatan Partisi ile ortak kongre yapacaklarını ve Demokrat Parti adı altında birleşeceklerini bildirdi.

Cindoruk, Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Başkanı Adnan Keskin ve beraberindekileri parti genel merkezinde kabul etti.

DP Genel Başkanı Cindoruk, kabulde yaptığı konuşmada, Anavatan Partisi ile yürüttükleri birleşme sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, ''31 Ekim günü Atatürk Spor Salonu'nda her iki parti ortak kongre yapacak ve Demokrat Parti Adı altında birleşeceğiz'' dedi. 

OSTİM'in yurt dışında da örnek alınan çok önemli bir yapı olduğunu ifade eden Cindoruk, geçmişte olduğu gibi ''İşletmeler Bakanlığı''nın kurulması gerektiğini savundu.

OSİAD Başkanı Keskin de işletmelerin tahsilat ve karşılıksız çek-senet konularında sıkıntılar yaşadığını belirterek, bankaların kredi faizlerinin yüksek olmasından yakındı. KOBİ'lerin çok büyük sıkıntı içinde olduğunu ifade eden Keskin, ''İşçi çıkartmamaya çalışıyoruz ama kriz döneminde, yaklaşık 80 bin çalışanın olduğu İvedik Organize Sanayi ve OSTİM'de, yaklaşık 22 bin kişi işten çıkarıldı'' dedi. Keskin, yasal düzenlemelerle KOBİ'lere destek verilmesi ve nakit akışının sağlanarak piyasanın canlandırılması gerektiğini dile getirdi.

Türkiye'deki işletmelerin yüzde 94'ünü oluşturan KOBİ'lerin toplam kredinin sadece yüzde 4-5'ini kullandığını anlatan Keskin, istihdam üzerindeki vergi yükünün ve SSK primlerinin düşürülmesini istedi.

Cindoruk, bir gazetecinin, ''Başbakan Erdoğan, demokratik açılım sürecinin hazmettire hazmettire devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?'' sorusu üzerine, ''Evvela Türkiye'nin Başbakan'ı hazmetmesi lazım. Başbakan'ı daha Türkiye hazmedemedi'' diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap