12 °C

Adana Belediyesi'ne baskın

Belediyede görevli 5 kişi binaya gelen 15 kişi tarafından darbedildi.

Adana Belediyesi'ne baskın

ADANA - Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu ile Ulaştırma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Koordinatörü Zafer Arslan'ın aralarında bulunduğu 5 personel, binaya giren bir grup tarafından darbedildi.

Alınan bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasına gelen yaklaşık 15 kişi, zemin katta bulunan bazı odalara girerek burada bulunanları tehdit etti ve eşyaya zarar verdi.

Gruptakiler, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu ile Ulaştırma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Koordinatörü Zafer Arslan'ın da aralarında bulunduğu 5 personeli darbettiler.

Gruptakiler, daha sonra belediye binasından ayrıldı.

Olayın bildirilmesinin ardından, çok sayıda polis ekibi belediye hizmet binasına gelerek önlem aldı. Bina girişi kapatılan belediyede, görevliler, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bu arada, Göndoğdu ve Arslan'ın tedavi amacıyla hastaneye gittiği bildirildi.

 

"Saldırıyı şiddetle kınıyorum"

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Genel Sekreter Yardımcısı ve Ulaşım Daire Başkanlığı Güvenlik Koordinatörü ile 3 personelin darbedildiği belediye binasına yapılan saldırıyı şiddetli kınadığını bildirdi.

Aldırmaz, yazılı açıklamasında, Adana Büyükşehir Belediyesi binasına gelen 15-20 kişilik grubun Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu, Ulaşım Daire Başkanlığı Güvenlik Koordinatörü Zafer Arslan ile 3 personelin darbedilmesiyle ilgili Adana Emniyet Müdürlüğü birimlerinin alarma geçtiğini ve konuyu araştırdığını ifade etti.

Darbedilen personelin sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Aldırmaz, şunları kaydetti:

"Saldırganların kim olduklarını ve amaçlarını bilmiyoruz. Emniyet Müdürlüğü detaylı soruşturmayı sürdürüyor. Gözdağı vermek amaçlıysa bilinsin ki bu saldırılar bizi yıldırmayacaktır."

Terörle Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Ekipler, belediye binasında, olay sırasında bulunanların ifadesine başvuruyor.

Bu arada Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri, belediye içinde ve Gündoğdu'nun odasında vücut izi araştırması yapıyor. Güvenlik kameraları kayıtları da inceleniyor.

Olayda darbedilen Kenan Gündoğdu, Zafer Arslan, sekreter Emine Gürlek ve bir şoför ile odacının, kaldırıldıkları Özel Adana Hastanesinde ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği öğrenildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.