12 °C

AFAD'dan Suriye toplantısı açıklaması

AFAD'dan, Suriye toplantısında "Kamu güvenliğini bozan Suriyelilerin sınırdışı edileceği" yönünde karar alınmadığı, bu iddiaya dayanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi

AFAD'dan Suriye toplantısı açıklaması

ANKARA - Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Basın Müşavirliğinden, Suriye toplantısında alınan kararlar hakkında basında yer bulan bazı iddialara ilişkin yazılı açıklama yapıldı. 

Bazı basın yayın organlarında, AFAD koordinasyonunda, 22 Ağustos 2014'te düzenlenen toplantıda, "Kamu güvenliğini bozan Suriyelilerin sınırdışı edileceğine dair karar alındığı" iddialarının yer aldığı haberler yayınlandığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Toplantıda böyle bir karar alınmamıştır ve söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin kabul ve çıkışları uluslararası hukuka uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Toplantıda yapılan değerlendirmelere ilişkin basın bülteni 23 Ağustos tarihinde kamuoyuyla paylaşılmıştır. Söz konusu metinde yer alan ifadeler dışındaki spekülasyon ve iddialara itibar edilmemesi rica olunur."

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.